Alman Kurdu Fiyatları

22 Kasım 2021
Alman Kurdu Fiyatları

Alman Kurdu


Alman Kurdu köpeği, güvenilir, sadık ve güzel köpekler yaratmak için yapılan üreme araştırmalarından doğan ve gelişmesi 30 yıldan fazla süren bir ırktır. Geliştirmeyi tamamladıktan sonra Alman polisi ve ordusunun bir parçası olmuştur. En zorlu koşullara dayanma yetenekleriyle tanınan Alman Kurdu köpeği ırk olarak güçlü, zeki ve eğitilmesi kolay karakteri sayesinde kısa sürede dünyanın en popüler köpek ırklarından biri haline gelmiştir.


Alman Kurdu Köpeği Fiyatları


Alman Kurdu köpeği fiyatları bu köpek ırkının yaşına, cinsine, cinsiyetine ve diğer özelliklerine göre değişmektedir. Bu köpeklerin fiyatları köpeğin kısır ya da aşılı olup olmadığına göre de değişir. Bu yüzden Alman Kurdu köpeği ilanlarıyla beraber bu köpeklerin fiyatlarına göz atabilirsiniz. Alman Kurdu köpeği almak için bu ilanlar size yardımcı olur. Sİtemizden Alman Kurdu cinsi köpekleri kolaylıkla sahiplenebilir ve sahiplendirebilirsiniz. 


Alman Kurdu Özellikleri


Alman Kurdu köpeği kişiliği nedeniyle güçlü, koruyucu, atletik, zeki ve çeviktir. Savaş alanında bir mesaj gönderecek kadar akıllı olan bu köpekler, uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Ayrıca bu köpekler sahipleriyle vakit geçirmeyi severler. Mükemmel güvenlik işlevleri gerçekleştirmelerinin yanı sıra bir yabancı gördüklerinde, bunu büyük bir hareket ve sesle gösterirler. Koruyucu duruşları nedeniyle birçok yapıda aktif olarak kullanılmaktadırlar. Refleksleri oldukça gelişmiştir ve kendisine verilen görevleri eksiksiz yerine getirir. Bu açıdan bu köpeklerin çoğu arama kurtarma ekipleri tarafından kullanılır. Ayrıca Alman kurdu köpekleri çocuklara ve diğer köpeklere de çok yakındır. Bu çok sevecen köpek, sahibiyle vakit geçirmekten de mutlu olur.  

Alman Kurdu köpekleri yalnız yaşamaları ile bilinir. Ancak vahşi görünse dahi, saldırgan bir tür değildir. Ayrıca Alman Kurdu köpeği beslenme konusunda da herhangi bir sorun çıkarmaz. Arkadaşlık konusunda çok seçici olması, doğası gereği her zaman temkinli olmasını sağlar. Ayrıca Alman Kurdu kişiliği onun çok sadık olduğunu gösterir. Her zaman tetikte ve ailesine karşı dikkatli olduğu için iyi bir bekçi olabilir. Alman Kurdu köpeğinin zekası ve hazır oluşu bu köpeğin eğitimini kolaylaştırır. Alanında pek çok becerisiyle tanınan bu sevimli köpekler, işitme kaybına sahip olan kişileri uyandırmak, zili çalmak veya yaklaşan tehlikeye karşı dikkatli olmak için eğitilebilen köpeklerden biridir. Ancak bu köpekler asla yalnız kalmak istemezler. Ayrıca Alman Kurdu köpeklerini görmezden gelirseniz ve aldırmazsanız size havlayarak tepki verebilir. 


Alman Kurdu Köpeği İlanları


Alman Kurdu köpeği ilanları sayesinde bu köpekleri kolayca bulabilirsiniz. Aynı zamanda Alman Kurdu köpeği sahiplendirme ilanlarının yanı sıra ücretli sahiplendirme ilanları da vardır. Bu açıdan satılık Alman Kurdu köpek ilanlarını da inceleyebilirsiniz. Böylelikle kendinize ve ailenize uzun süreli dost edinebilirsiniz. Bu açıdan Alman Kurdu köpeği yaşam süresi 10 ila 12 yıl kadardır.


Alman Kurdu Köpeği Bakımı


Alman Kurdu köpeklerinin iki kat tüyü vardır. Bu nedenle köpeğinizin tüy bakımına düzenli olarak özen göstermelisiniz. Eğer Alman Kurdu köpeği bakımı ve tüyleri düzenli olarak yapılmazsa, alt katın solma problemlerinden muzdarip olabilir. Ayrıca köpeğin derisinin kurumaması için yılda iki kez yıkanması tavsiye edilir. Bu miktarın arttırılması köpeğiniz için sağlık sorunlarına neden olacaktır. Bu durumda ise Alman Kurdu köpeği hastalıkları ile karşı karşıya kalmanız muhtemeldir. Bunun dışında beslenme sorunlarının köpeğinizin sağlığını etkilediğini de bilmelisiniz. Sağlıklı bir mama kullanmazsanız, köpeğiniz ciddi hastalıklar ile baş etmeye çalışır. Ayrıca Alman Kurdu köpeğinin tüyleri makas ile kesilmemelidir. Bunun aksine tüyleri daha iyi düzeltmek için, ileri geri fırçalayabilirsiniz.


Alman Kurdu Köpeği Hakkında Sık Sorulan Sorular


Alman Kurdu Tüy Bakımı Nasıl Olmalı?


Alman Kurdu köpeklerinin iki kat tüyü vardır. Birincisi cildi kaplayan yumuşak bir kat, ikincisi ise uzun tüyler için koruyucu bir tabakadır. Bunun için düzenli bakım ve kesim hizmetleri almanız gerekir. Haftada en az iki kez tarama yapmalısınız. Banyo yapmak genellikle tüylerinizi sağlıklı tutan yağları yok eder, bu nedenle yalnızca köpeğinizin gerçekten ihtiyacı olduğunda banyo yaptırmalısınız.  


Alman Kurdu Köpeği Kaç Kilodur?


Alman Kurdu köpeği kiloları cinsiyete göre değişir. Ancak genel olarak 35 ila 40 kg arasında olurlar. Buna karşın dişi Alman Kurdu 50 ila 55 cm arasında; erkek Alman Kurdu ise 60 ila 65 cm arasında bir boya sahiptir.

Diğer köpek ilanları için tıklayınız.
    
 

Haber Yorumları