Maltese Terrier Ücretsiz Sahiplendirme

22 Kasım 2021
Maltese Terrier Ücretsiz Sahiplendirme

Maltese Terrier Özellikleri

Küçük köpekler arasında en popüleri olan Maltese Terrier köpeği, dalgalı beyaz tüyleri, parlak gözleri ve tatlılığı ile bilinir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu köpekler aslen Malta'dan gelir. Bu açıdan en eski ırklardan birine aittir. Maltese Terrier köpeği kişiliği ve küçük boyutları sayesinde ideal bir ev köpeğidir. Ancak gürültülü ve çok hareketli olmak apartman hayatında olumsuz bir etkendir. Maltese Terrier, banyo yaparken çok fazla özen ve sevgi isteyen bir cinstir. Ayrıca bu köpekler başkalarına verdiğiniz ilgiyi kıskanabilir. Bu köpekler ilk bakışta uzun dalgalı saçları, yaramaz gözleri, düğmeli burnu ve küçük bacaklarıyla tüm dikkatleri üzerine çeker. Ancak Maltese Terrier köpeği ırk olarak sıkı egzersiz yapmak zorunda değillerdir. Ancak onlarla geçirdiğiniz zaman içinde oyundan bir an olsun vazgeçmemenin tüm olanaklarını size göstermeyi sever.

Maltese Terrier Köpeği Fiyatları

Maltese Terrier köpeği fiyatları bu köpeklerin cinsiyetine ve yaşına göre değişir. Ayrıca bu köpeklerin fiyatları köpeğin aşılı veya kısır olup olmadığına göre de değişir. Bu yüzden Maltese Terrier köpeği ilanlarını inceleyerek bu köpeklerin fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Maltese Terrier köpeği almak için ise bu ilanlara bakmanız gerekir.

Özellikle küçük aileler için en popüler evcil köpek ırkı olan bu köpekler, yumuşak, beyaz tüylere sahiptir. Genel olarak, ideal bir aile köpeği olan Maltese Terrier, sahibine çok bağlıdır. Bundan dolayı ise her zaman ilgi görmek isterler. Her zaman enerjik olan bu köpekler, canlılığı ve oyunculuğu ile bilinir. Ancak bu köpekler çocuklarla anlaşamazlar. Buna karşın diğer hayvanlarla anlaşırlar. Bunun yanı sıra Maltese Terrier bilinen en zeki köpek ırklarından biridir. Bilgelik gerektiren oyunlarda ise öne çıkarlar. Maltese Terrier köpeği kiloları ise 3 ila 5 kg arasında değişir. Maltase Terrier köpeklerinin tek dezavantajı ise çok havlamalarıdır. Bundan dolayı apartman yaşamında sorun çıkabilir. Ancak bu durum köpek eğitimi ile düzeltilebilir.

Maltese Terrier Köpeği İlanları

Maltese Terrier köpeği ilanları sayesinde bu köpekleri sahiplenmeniz oldukça kolaydır. Sitemizden Maltese Terrier köpeğini kolaylıkla sahiplenebilir ve sahiplendirebilirsiniz. Satılık Maltese Terrier köpek ilanlarını sayesinde bu köpekleri sahiplenebilirsiniz. Maltese Terrier köpeği yaşam süresi 12 ila 15 yıl kadar olduğu için kendinize uzun süreli bir dost edinirsiniz.

Maltese Terrier Köpeği Özellikleri

Maltese Terrieri küçük bir gövdeye sahiptir, ancak bu küçük gövdenin altında güçlü bir köpek vardır. Maltese Terrier köpeği hastalıkları ise göz problemleri, diş sorunları, kolit ve hipoglisemi şeklinde sıralanabilir. Bu köpeklerinin toplam uzunluğu ise 22 ila 23 cm'ye kadar çıkabilir. Kulakları uzun ve alçaktır ve kulak ile kuyruk kısımları uzun beyaz tüylerle kaplıdır. Gözün yapısı koyu renkli ve yuvarlaktır. Burun ucu hafif sivridir ve burnu genellikle siyahtır. Belirgin bir alına sahip olan Maltese Terrieri aşırı aktif bir yapıya sahiptir. Ancak yavru Maltese Terrier köpekleri günde 18-20 saat uyuyabilir. Büyümeleriyle orantılı olarak daha az uyurlar. Yetişkin olan köpekler ise günde 12 ila 14 saat uyur.

Maltese Terrier Köpeği Bakımı

Maltese Terrier köpeği bakımı sürecinde özen gösterilmelidir. Bu kabarık uzun tüylü köpeklerin her gün taranması gerekir. Enfeksiyonu önlemek için gözler ve ağız da hemen hemen her gün temizlenmelidir. Bu açıdan normal kuru şampuanla da yıkayabilirsiniz. Kulaklarını temiz tutması gereken bu köpeklerin düzenli olarak tüylerinin kesilmesi de gerekir. Bu cinsin kafasındaki tüyler genellikle tokayla toplanır. Bu köpeklerin nadiren tüy dökmesi ise alerjisi olan kişiler için uygun bir seçenektir.

Maltese Terrier Köpeği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Maltese Terrier Köpeği Çocuklar ile Anlaşır Mı?

Maltese Terrier, her zaman onunla ilgilenen ailesine çok bağlıdır. Bu yüzden biraz kıskanç olabilir. Bu da çocuklara iyi anlaşamadığı gösterir. Çocuklu bir aileniz varsa, her zaman yeni doğmuş bir Maltese Terrier sahiplenmelisiniz. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Maltese Terrier Köpeği Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Çıkık hastalığı Maltese Terrier köpeklerinde çok yaygındır. Aşırı kilo alımı bu durumların şiddetini büyük ölçüde artırır. Bu nedenle aldığı besin miktarının, vücudu ve günlük fiziksel aktivitesi için yeterli olduğundan emin olunması gerekir. Maltese Terrier köpeği beslenme konusunda yaş önemlidir. Bu açıdan 9 aylık olana kadar üç öğün beslenmelidir. Bunun yapılmaması obezite gibi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Sevimli köpekler burada!

Haber Yorumları