Pomeranian

22 Kasım 2021
Pomeranian

Pomeranian


Şımarık ve dost canlısı Pomeranian Boo köpeği küçük ama düzenli egzersize ihtiyacı olan bir köpek türüdür. Zeki bir ırk olan Pomeranian eğitime açıktır ve evde bakım için ideal bir ırktır. Bu, ilk kez köpek sahibi olacak kişiler için en iyi seçeneklerden biridir. Pomeranian Boo köpeği almak isteyen kişiler için en önemli konu onları yalnız bırakmamanızdır. Bu cins çok sevecen ve aileye bağımlıdır. Bu açıdan yabancılara alışmadan önce dostluk göstermeleri zordur. Bu köpekler, uysal olmalarına rağmen, büyüklüklerine bakılmaksızın yabancı köpeklere karşı çok serttir. Bundan dolayı onlara karşı son derece agresif bir tutum sergileyebilir. Dışarıda yürürken kendisinden kat kat daha büyük köpeklere karşı havlayabilir ve sizi dinlemeyebilir.


Pomeranian Boo Köpeği Fiyatları


Pomeranian Boo köpeği fiyatları bu köpeklerin özelliklerine göre değişir. Bu açıdan Pomeranian Boo köpeklerinin fiyatları köpeğin aşılı ya da kısır olup olmadığına, cinsiyetine ve yaşına bağlı olarak da farklılaşır. Bu yüzden bu köpeklerin ilanları ile beraber Pomeranian Boo fiyatlarını öğrenebilirsiniz. 


Pomeranian Boo köpeği ırk olarak en popüler köpek ırklarından biridir. Bu köpekler küçük boyutu ve sevimliliği ile bilinir. Ayrıca bu sevimli canlılar en küçük köpek ırkları arasında da yer alır. Pomeranian ayrıca Pom olarak da adlandırılır. Pomeranian Boo köpeği yaşam süresi ortalama olarak 12 ile 16 yıl arasındadır. Yetişkin bir köpeğin ortalama boyu ise 20 cm'dir. Yetişkin olan Pomeranian Boo köpeği kiloları ise 1.9 ile 3.5 kg arasında değişir. Başları kama şeklinde olan bu köpeklerin kulakları diktir. Bazı kişiler bu köpeklerin yüzlerinin tilki gibi olduğunu düşünür. Gözleri ise koyu, badem şeklinde, bilgelik ve merakla parlar. Burunları koyu veya kürkleriyle aynı renkte olabilir ve bu köpekler çeşitli düz renklere sahiptir. Bu açıdan beyaz, kahverengi ve siyah en yaygın renklerdir.


Pomeranian Boo Köpeği İlanları


Pomeranian Boo köpeği ilanları sayesinde bu ırktaki köpekleri hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Pomerain Boo köpeği sahiplendirme ilanlarının yanı sıra ücretli sahiplendirme ilanları da vardır. Bu yüzden satılık Pomeranian Boo köpek almak için bu ilanları da inceleyebilirsiniz. 


Pomeranian Boo Köpeği Özellikleri


Almanya'ya özgü bir köpek olan Pomeranian Boo'nun ortalama ömrü 15 yıldır. 1 ila 3 kg ağırlığında olan bu köpeklerin boyları 18-30 cm arasındadır. Ayrıca bu köpeklerin enerji seviyesi yüksektir. Bu açıdan çok fazla egzersize gerek yoktur. Ancak Pomeranian Boo köpeği kişiliği nedeniyle diğer köpeklerle pek anlaşamazlar. Diğer küçük hayvanlarla geçinme derecesi ise orta düzeydedir.  Çocuklarla iyi geçinen bu köpekler yabancı insanlara karşı mesafeli davranır. 
Bu köpekler orta derecede eğitilebilir ve düşük bir koruma içgüdüsüne sahiptir. 10 aylık olduklarında ise ortalama bir boyuta ulaşırlar. Tüyleri kabarık ve çift katlı olan Pomeranian Boo’nun kulakları her zaman dik durur. Bu sevimli cins, küçük gözleri ile hemen tanınır ve kabarık kuyruğu ve yumuşak tüyleri tarzını tamamlar. Bu cins köpeklerin farklı renkleri olabilir.


Pomeranian Boo Köpeği Bakımı


Diğer köpek ırkları gibi Pomeranian Boo köpeği bakımı da sağlıklı ve kalıcı bir yaşam için çok önemlidir. Düzenli tıraş, köpeğinizin tıraş sırasında ölü tüyleri kolayca almasına yardımcı olabilir. Pomeranian Boo’u tüylerinin uzunluğuna ve yapısına bağlı olarak günlük veya haftalık olarak tıraş edilebilir. Öte yandan, köpeğinizin patilerini sağlıklı tutmak için tırnaklarını düzenli olarak kesmeniz gerekir. Ayrıca Pomeranian Boo köpeği hastalıkları için düzenli olarak veteriner kontrolü gerekir.


Pomeranian Boo Köpeği Hakkında Sık Sorulan Sorular


Pomeranian Boo Köpekleri Diğer Canlılarla Anlaşabilir Mi?


Cesur ve enerjik Pomeranian Boo köpekleri diğer canlılarla oynamayı sever. Ancak yine de çocuklar ile olan iletişiminde dikkat etmek gerekir. Ayrıca bu köpekleri büyük köpeklerden korumanız gerekir. Çünkü bu köpekler, kendisinden büyük olan köpeklere havlamaktan korkmaz.


Pomeranian Boo Köpeği Beslenmesi Nasıl Olmalı?


Pomeranian Boo köpeği beslenme konusu için önerilen günlük porsiyon, günde 2 öğüne bölünmüş 104/ ila 1/2 fincan yüksek kaliteli kuru gıdadır. Ancak yetişkin bir köpeğin beslenmesi, köpeğin boyutuna, yaşına, yapısına, metabolizmasına ve aktivite düzeyine bağlıdır. Köpekler tıpkı insanlar gibidir ve herkesin aynı miktarda yiyeceğe ihtiyacı yoktur. 

Haber Yorumları