Yorkshire Terrier Sahiplenme

22 Kasım 2021
Yorkshire Terrier Sahiplenme

Yorkshire Terrier

Yorkshire terrier fiyat, yorkshire terrier sahiplenme, yorkshire terrier özellikleri, yorkshire terrier yavru, satılık yorkshire terrier burada!


Yorkshire Terrier köpeği tam olarak aile köpeğidir. Küçük görünümleri ve boyutları onları apartman yaşamı için mükemmel kılar. Bu cinsin en küçük ırklarından biri olan Yorkie, insanın en iyi arkadaşı olmak için yaratılmış bir köpek gibidir. Bu küçük ama cesur ırklar sahiplerine olan sevgileriyle tanınırlar. Bu açıdan hemen hemen tüm köpek sahipleri Yorkshire Terrier köpeklerini tercih etmektedir. 


Yorkshire Terrier Köpeği Fiyatları


Yorkshire Terrier köpeği fiyatları bu köpeklerin özelliklerine göre değişmektedir. Bu açıdan köpeklerin fiyatları köpeğin kısır ya da aşılı olup olmadığına göre de değiştiği gibi yaşına ve cinsiyetine bağlı olarak da değişir. Bu yüzden Yorkshire Terrier ilanları ile beraber bu köpeklerin fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Yorkshire Terrier köpeği almak için bu ilanlara bakmanız yeterlidir.

Yorkshire Terrier Köpeği Özellikleri

Yorkshire Terrier köpeği ırk olarak Birleşik Krallık kökenli bir köpek türüdür. Görünüşüne rağmen, bu köpekler çok cesur bir kişiliğe sahiptir. Çok enerjik olan Yorkshire Terrier köpeği kişiliği açısından zekidir ve sahiplerine çok bağlıdır. Ayrıca, bu cins yabancılardan ve mesafeli davranışlardan nefret eder ve küçük hayvanlar veya diğer köpekler gibi değildir. Başka bir köpek gördüklerinde genellikle saldırgan davranırlar. Kendilerine zarar vermeyen çoğu çocukla iyi geçinirler ama çok havlarlar. Bu köpekler genellikle korktukları, panikledikleri veya öfkelendikleri anda ısırırlar. Yorkshire köpekleri dairelerinde rahatlıkla yaşayabilirler. Bu cinsin ayırt edici özelliklerinden biri, eğitimdeki inatçılığıdır. Öfkeli veya agresif olduğunda, sık sık ısırır. Eğitim sırasında inatçı olan bu köpekler tuvalet eğitiminde de sorun yaşayabilirler.

Yorkshire Terrier, en cesur ırklardan biridir. Bu nedenle, yabancı köpekler için bir tehdit olarak kabul edilen Yorkshire Terrier, saldırgan davranışlarda bulunabilir. Bu yüzden Yorkshire Terrier'in başı sık sık belaya girer ve tasmasız dışarı çıkarılmamalıdır. Yorkshire Terrier cinsi için ailesi muhtemelen bu hayattaki en önemli şeydir. Bu açıdan ailesini çok seven Yorkshire Terrier, sadakatini her zaman kanıtlamıştır. Akıllı yapısı ile ise ne dediğinizi anlar. Ancak küçük çocuklarla birlikte tek başına bırakılmaması gerekir. Çünkü bazen agresif davranışlar sergileyebilir. Evde küçük çocuklarınız varsa, bir Yorkshire Terrier yavrusu sahiplenebilirsiniz. Böylece çocukluğundan beri çocukların yanında olduğu için daha sakin ve uyumlu olacaktır. Yorkshire Terrier hastalıkları ise retina displazisi, hipoglisemi, trakea çökmesi ve leggage şeklinde sıralanabilir.

Yorkshire Terrier Köpeği İlanları

Yorkshire Terrier köpeği ilanları sayesinde bu ırktaki köpekleri hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Yorkshire Terrier köpeği sahiplendirme ilanlarının yanı sıra ücretli sahiplendirme ilanları da vardır. Bu yüzden satılık Yorkshire Terrier köpek almak için bu ilanları da incelemeniz mümkündür. Ayrıca Yorkshire Terrier köpeği yaşam süresi nedeniyle kendinize uzun süreli bir dost edinirsiniz.

Yorkshire Terrier Köpeği Bakımı

Yorkshire Terrier köpeği bakımı çok kolaydır. Tüm evcil hayvanlarda olduğu gibi, düzenli veteriner kontrolleri önerilir. Bu çok hareketli köpekler iç mekanlarda oldukça hareketlidir ve sık yürüyüş yapma ihtiyacı diğer köpeklere göre çok düşüktür. Evde çok dolaştığı için ise dışarıda yürüyüşe çıkmasının gerekmediği günler olur. Yorkshire Terrier beslenmesinde kullanılan köpek mamaları arasında enerjisi yüksek bir köpek maması seçilmesi önerilmez. Bu çok aktif küçük köpekleri yüksek enerjili yiyeceklerle beslemek evin içinde yorgun hissetmesine neden olabilir. Bu köpeklerin soğuğa karşı direnci çok düşüktür. Soğuk havalarda, köpeğinizin hastalanmaması için onu giydirmeniz önemlidir. Tüy bakımı, Yorkshire Terrier bakımı sürecindeki en önemli konudur. İnce ve uzun olan tüyleri günde bir kez düzenli olarak fırçalamalısınız. Aksi takdirde uzun tüyleri dolanabilir ve köpeğinizi rahatsız edebilir.

Yorkshire Terrier Köpeği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yorkshire Terrier Köpekleri Kaç Kilodur?

Yorkshire Terrier köpeği kiloları genel olarak erkek olanlarda 2 ila 4 kg; dişi olanlarda ise 2 ila 3 kg aralığındadır. Erkek olanları boyları ise 15 ila 18 cm olabilirken; dişi olanların 14 ila 17 cm aralığında boyları vardır.

Yorkshire Terrier Köpeği Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Yorkshire Terrier köpekleri, çok az yiyecek yerler. Yetişkinler günde birkaç kez beslenmelidir. Diğer cinsler gibi Yorkshire Terrier köpekleri de ev yapımı bir yemek yerine yaşlarına göre özel olarak hazırlanmış bir mamayla beslenmelidir. Gıda alerjileri yaygındır çünkü bu ırkların mide yapısı birçok ırktan çok daha hassastır. Bu yüzden Yorkshire Terrier köpeği beslenme konusunda dikkatli olmak gerekir.

Haber Yorumları